Výlety s Cyklolodí

Cykloloď vyplouvá ze Strážnice, proto všechny výlety mají start i cíl ve Strážnici

Bez kola (plavba tam a zpět)

Výlet do Petrova


Čas na prohlídku: 2,5hod

V Petrově si můžete prohlédnout areál historických vinných sklepů Plže, jenž je vzdálený  asi 15 minut chůze od přístavu. Je zde možné ochutnat i nakoupit místní vína a je zde i restaurace.

Výlet na výklopník u Sudoměřic


Čas na prohlídku: 30 minut

Výklopník je technické zařízení, pomocí něhož se překládalo uhlí z vagónů do lodí. Dnes slouží jako rozhledna a je zde i malé muzeum. Areál tvoří několik ostrovů porostlých stromy jenž jsou vzájemně propojeny malými mosty. Občerstvit se můžete grilovanými specialitami. Je zde i archiv místních pálenek.

Na kole

Cyklovýlet podél Baťova kanálu


Délka trasy na kole: 10km

Trasa vede po cyklostezce podél Baťova kanálu. Trasa nemá téměř žádné převýšení a vede zcela mimo silnice. Výlet je vhodný i pro malé děti. Doporučujeme plout cyklolodí ze Skalice na Slovensku. Pokud by jste byli unaveni, můžete nastoupit i v Sudoměřicích nebo v Petrově.

Cyklovýlet přírodním parkem Strážnické Pomoraví


Délka trasy na kole: 11km

Trasa vede převážně po protipovodňové hrázi, zbytek je veden po polních cestách. Trasa kříží hlavní silnici 1/55 a nemá téměř žádné převýšení. Výlet lze uskutečnit s plavbou cyklolodí jak ze Strážnice, tak i ze Skalice na Slovensku.

Cyklovýlet přes Zlatníckou dolinu


Délka trasy na kole: 20km

Trasa vede přes předhůří Bílých Karpat po cyklostezkách a místních komunikacích s minimálním provozem. Převýšení je cca 100m. Lze využít i trasu přes Radějov s převýšením cca 200m. Zlatnícká dolina je areál s koupalištěm a restaurací Koliba, kde můžete ochutnat slovenské speciality.